Still have math questions?

Ask our expert tutors
Algebra
Question

Find the cost of 1 ounce of laundry soapExpress ea...

Find the cost of 1 ounce of laundry soap

Express each rate as a unit rate. Round to the nearest hundredth ( \( 2 \) decimal place). 

\( 92 \) ounces of laundry soap for \( \$ 13.49 \) , find the cost of \( 1 \) ounce of laundry soap. 

Answer

0.15

Solution
View full explanation on CameraMath App.