¿Todavía tienes preguntas de matemáticas?

Pregunte a nuestros tutores expertos
Algebra
Pregunta

3. John bought \( 3 \) cans of beverage and \( 2 \...

3. John bought \( 3 \) cans of beverage and \( 2 \) pouches of snack at a price of \( R p .28,000 \) while Vitta must paid Rp. \( 39,000 \) for \( 4 \) cans of beverage and \( 3 \) pouches of snack. If Rachel buys \( 1 \) can of beverage and \( 2 \) pouches of snack then, how much she should pay? 

Answer

16000

Solución
View full explanation on CameraMath App.